Schedule & Results (Six Nations Minor Hockey)

PrintOrganization Schedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeTeamOpponentVenueScoreResult
N001Oct 15 20196:00 PMNovice RepSt. George GeneralsSDCC
N010Oct 20 201912:00 PMNovice RepSimcoe WarriorsGaylord Powless Arena
N022Oct 27 20192:00 PMNovice RepParis Wolf PackGaylord Powless Arena
N032Nov 02 20194:20 PMNovice RepTavistock TitansTavistock
N039Nov 07 20196:15 PMNovice RepTillsonburg TornadoesTillsonburg (Campbell)
Nov 09 201911:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 2Hagersville Gaylord Powless Arena
Nov 09 201911:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 1Hagersville Gaylord Powless Arena
N043Nov 10 201912:00 PMNovice RepNorwich KnighthawksGaylord Powless Arena
N056Nov 16 20191:00 PMNovice RepIngersoll ExpressGaylord Powless Arena
Nov 17 201911:00 AMInitiation Program - Sr. IPCayuga Gaylord Powless Arena
N061Nov 23 201911:00 AMNovice RepTwin Centre StarsSt. Clements
N066Nov 25 20196:00 PMNovice RepWaterford WildcatsWaterford
Dec 01 201912:00 PMMinor NoviceCayuga StarsGaylord Powless Arena
N090Dec 08 201912:00 PMNovice RepHagersville HawksGaylord Powless Arena
N096Dec 14 20191:45 PMNovice RepAylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
Dec 15 201912:00 PMMinor NoviceHagersville HawksGaylord Powless Arena
N098Dec 15 201912:00 PMNovice RepDelhi RocketsGaylord Powless Arena
Dec 15 20197:00 PMPeewee LL # 2Waterford Wildcats 2Waterford
Dec 18 20196:30 PMMinor NoviceCaledonia Thunder 3HCCC (Almas)
Dec 21 20193:00 PMMinor NoviceHagersville HawksHagersville
Dec 22 201910:10 AMMinor NoviceCaledonia Thunder 3HCCC (Almas)
N110Dec 22 201912:00 PMNovice RepCayuga StarsGaylord Powless Arena
Dec 22 20195:00 PMInitiation Program - Sr. IP # 1Hagersville Hagersville Memorial Arena
Dec 22 20195:00 PMInitiation Program - Sr. IP # 2Hagersville Hagersville Memorial Arena
Dec 28 201911:00 AMInitiation Program - Sr. IPCayuga Cayuga Memorial Arena
Dec 28 201911:50 AMMinor NoviceCayuga StarsCayuga
PWB02Jan 05 20202:00 PMPeeWee RepTavistock TitansGaylord Powless Arena
N121Jan 05 20203:00 PMNovice RepAyr FlamesNDCC
BB01Jan 05 20203:15 PMBantam RepTavistock TitansGaylord Powless Arena
MB04Jan 05 20204:30 PMMidget RepAylmer FlamesGaylord Powless Arena
N129Jan 11 202012:30 PMNovice RepBurford CoyotesBurford
Jan 11 20202:30 PMInitiation Program - Sr. IPPort Dover Port Dover & Area Arena
Jan 12 202011:00 AMMinor NoviceCaledonia Thunder 1Gaylord Powless Arena
N133Jan 12 202012:00 PMNovice RepCaledonia ThunderGaylord Powless Arena
PWB08Jan 12 20202:00 PMPeeWee RepBurford CoyotesGaylord Powless Arena
Jan 18 202011:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 1Waterford Gaylord Powless Arena
Jan 18 202011:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 2Waterford Gaylord Powless Arena
PWC11Jan 18 20202:00 PMPeewee LL # 1Ingersoll Express 2Gaylord Powless Arena
PWB11Jan 18 20203:00 PMPeewee LL # 2Burford Coyotes 1Gaylord Powless Arena
BC06Jan 18 20204:00 PMBantam LLWaterford Wildcats 2Gaylord Powless Arena
BC08Jan 18 20204:30 PMBantam LLBurford Coyotes 1Gaylord Powless Arena
MB15Jan 18 20207:10 PMMidget RepIngersoll ExpressIngersoll
AB10Jan 19 202010:30 AMAtom LL # 2Norwich KnighthawksNorwich
Jan 19 202011:00 AMMinor NoviceHagersville HawksGaylord Powless Arena
NC02Jan 19 202012:00 PMNovice RepSt. George GeneralsGaylord Powless Arena
O-A-C-D-1Jan 19 20201:00 PMAtom RepWaterford WildcatsGaylord Powless Arena
AA14Jan 19 20201:00 PMAtom RepAylmer FlamesGaylord Powless Arena
AC08Jan 19 20201:30 PMAtom LL # 1Paris Wolf Pack 2Brant Sports (Davis)
PWB12Jan 19 20202:00 PMPeeWee RepCaledonia ThunderGaylord Powless Arena
O-PW-C-B-3Jan 19 20202:00 PMPeeWee RepWaterford WildcatsGaylord Powless Arena
O-B-C-A-2Jan 19 20203:15 PMBantam RepHagersville HawksGaylord Powless Arena
BB12Jan 19 20203:15 PMBantam RepAylmer FlamesGaylord Powless Arena
PWB12Jan 19 20203:45 PMPeewee LL # 2Tillsonburg Tornadoes 2Tillsonburg (Campbell)
O-M-C-C-1Jan 19 20204:30 PMMidget RepBurford CoyotesGaylord Powless Arena
MB17Jan 19 20204:30 PMMidget RepHagersville HawksGaylord Powless Arena
O-A-C-D-2Jan 20 20207:00 PMAtom RepWaterford WildcatsWaterford
O-PW-C-B-4Jan 20 20208:00 PMPeeWee RepWaterford WildcatsWaterford
O-B-C-A-3Jan 20 20208:00 PMBantam RepHagersville HawksHagersville
AB13Jan 21 20206:00 PMAtom LL # 2Simcoe Warriors 2Talbot
AC09Jan 22 20206:00 PMAtom LL # 1Simcoe Warriors 1Talbot
O-M-C-C-2Jan 22 20209:15 PMMidget RepBurford CoyotesBurford
NC01Jan 23 20206:00 PMNovice RepNorwich KnighthawksNorwich
AA17Jan 23 20207:10 PMAtom RepTwin Centre StarsWellesley
MB14Jan 23 20208:00 PMMidget LLLangton LeafsLangton
AC10Jan 24 20206:15 PMAtom LL # 1Tillsonburg Tornadoes 2Tillsonburg (Campbell)
Jan 25 202011:00 AMInitiation Program - Sr. IPDunnville Gaylord Powless Arena
AB15Jan 25 20201:00 PMAtom LL # 2Simcoe Warriors 2Gaylord Powless Arena
PWB15Jan 25 20202:00 PMPeewee LL # 2Ingersoll Express 1Gaylord Powless Arena
MB15Jan 25 20203:00 PMMidget LLWaterford Wildcats 1Gaylord Powless Arena
BC10Jan 25 20204:30 PMBantam LLBurford Coyotes 2Burford
PWC14Jan 26 202011:30 AMPeewee LL # 1Norwich KnighthawksNorwich
AC11Jan 26 202011:55 AMAtom LL # 1Ingersoll Express 2Ingersoll
Jan 26 202012:00 PMMinor NoviceCaledonia Thunder 2Gaylord Powless Arena
O-A-C-D-3Jan 26 20201:00 PMAtom RepWaterford WildcatsGaylord Powless Arena
AA20Jan 26 20201:00 PMAtom RepCaledonia ThunderGaylord Powless Arena
PWB18Jan 26 20202:00 PMPeeWee RepParis Wolf PackGaylord Powless Arena
O-PW-C-B-5Jan 26 20202:00 PMPeeWee RepWaterford WildcatsGaylord Powless Arena
BB15Jan 26 20203:15 PMBantam RepNorwich KnighthawksGaylord Powless Arena
MB24Jan 26 20204:30 PMMidget RepIngersoll ExpressGaylord Powless Arena
Jan 26 20205:00 PMInitiation Program - Sr. IP # 2Hagersville Hagersville Memorial Arena
Jan 26 20205:00 PMInitiation Program - Sr. IP # 1Hagersville Hagersville Memorial Arena
O-A-C-D-4Jan 27 20207:00 PMAtom RepWaterford WildcatsWaterford
PWC15Jan 27 20207:00 PMPeewee LL # 1Ingersoll Express 2Ingersoll
O-PW-C-B-6Jan 27 20208:00 PMPeeWee RepWaterford WildcatsWaterford
PWB19Jan 27 20208:00 PMPeeWee RepBurford CoyotesBurford
MB25Jan 27 20209:15 PMMidget RepHagersville HawksHagersville
PWB18Jan 28 20207:00 PMPeewee LL # 2Simcoe Warriors 1Talbot
BC14Jan 29 20207:00 PMBantam LLBurford Coyotes 1Burford
BB19Jan 29 20207:45 PMBantam RepTillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
PWB22Feb 01 20202:30 PMPeewee LL # 2Burford Coyotes 2Burford
BC12Feb 01 20204:30 PMBantam LLWaterford Wildcats 2Waterford
MB28Feb 01 20206:00 PMMidget RepDelhi RocketsDelhi
Feb 02 202011:00 AMMinor NoviceCaledonia Thunder 3Gaylord Powless Arena
NC07Feb 02 202012:00 PMNovice RepWaterford WildcatsGaylord Powless Arena
AA24Feb 02 202012:45 PMAtom RepTillsonburg TornadoesTillsonburg (Memorial)
O-A-C-D-5Feb 02 20201:00 PMAtom RepWaterford WildcatsGaylord Powless Arena
PWB22Feb 02 20202:00 PMPeeWee RepPort Dover PiratesGaylord Powless Arena
BB21Feb 02 20203:15 PMBantam RepSimcoe WarriorsGaylord Powless Arena
O-B-C-A-4Feb 02 20203:15 PMBantam RepHagersville HawksGaylord Powless Arena
MB31Feb 02 20204:30 PMMidget RepNorwich KnighthawksGaylord Powless Arena
O-M-C-C-3Feb 02 20204:30 PMMidget RepBurford CoyotesGaylord Powless Arena
BB23Feb 03 20206:30 PMBantam RepTavistock TitansTavistock
O-A-C-D-6Feb 03 20207:00 PMAtom RepWaterford WildcatsWaterford
O-B-C-A-5Feb 03 20208:00 PMBantam RepHagersville HawksHagersville
MB18Feb 03 20209:15 PMMidget LLBurford CoyotesBurford
AA04Feb 04 20206:00 PMAtom RepSimcoe WarriorsTalbot
PWB24Feb 05 20207:10 PMPeeWee RepTavistock TitansTavistock
O-M-C-C-4Feb 05 20209:15 PMMidget RepBurford CoyotesBurford
Feb 08 202010:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 1Dunnville Dunnville Memorial Arena
Feb 08 202010:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 2Dunnville Dunnville Memorial Arena
AC16Feb 08 20201:00 PMAtom LL # 1Ingersoll Express 2Gaylord Powless Arena
PWC20Feb 08 20202:00 PMPeewee LL # 1Port Dover PiratesGaylord Powless Arena
PWB29Feb 08 20203:00 PMPeewee LL # 2Simcoe Warriors 2Gaylord Powless Arena
Feb 09 202011:00 AMMinor NoviceCayuga StarsGaylord Powless Arena
AA27Feb 09 20201:00 PMAtom RepTillsonburg TornadoesGaylord Powless Arena
AC18Feb 09 20201:30 PMAtom LL # 1Paris Wolf Pack 2Brant Sports (Davis)
O-B-C-A-6Feb 09 20203:15 PMBantam RepHagersville HawksGaylord Powless Arena
O-M-C-C-5Feb 09 20204:30 PMMidget RepBurford CoyotesGaylord Powless Arena
AB24Feb 09 20205:00 PMAtom LL # 2Waterford Wildcats 2Waterford
BC05Feb 09 20205:00 PMBantam LLBurford Coyotes 1Burford
BB27Feb 09 20206:15 PMBantam RepAylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
MB37Feb 09 20207:45 PMMidget RepAylmer FlamesEast Elgin (EastLink)
PWB31Feb 11 20206:00 PMPeewee LL # 2Ingersoll Express 1Ingersoll
AB27Feb 11 20206:00 PMAtom LL # 2Ingersoll Express 1Gaylord Powless Arena
BC17Feb 11 20208:00 PMBantam LLBurford Coyotes 2Gaylord Powless Arena
MB24Feb 11 20209:00 PMMidget LLSimcoe Warriors 2Gaylord Powless Arena
MB21Feb 11 20209:00 PMMidget LLSimcoe Warriors 1Talbot
Feb 15 202011:00 AMInitiation Program - Sr. IPPort Dover Gaylord Powless Arena
AC20Feb 15 202012:00 PMAtom LL # 1Simcoe Warriors 1Gaylord Powless Arena
AB28Feb 15 20201:00 PMAtom LL # 2Delhi Rockets 2Gaylord Powless Arena
PWC24Feb 15 20202:00 PMPeewee LL # 1Norwich KnighthawksGaylord Powless Arena
MB27Feb 15 20205:15 PMMidget LLLangton LeafsGaylord Powless Arena
Feb 16 202010:10 AMMinor NoviceCaledonia Thunder 1HCCC (Almas)
NC11Feb 16 20203:00 PMNovice RepCayuga StarsCayuga
Feb 16 20204:00 PMInitiation Program - Sr. IP # 2Hagersville Hagersville Memorial Arena
Feb 16 20204:00 PMInitiation Program - Sr. IP # 1Hagersville Hagersville Memorial Arena
MB42Feb 16 20204:30 PMMidget RepParis Wolf PackGaylord Powless Arena
MB28Feb 16 20208:30 PMMidget LLTillsonburg TornadoesTillsonburg (Campbell)
NC12Feb 17 20206:00 PMNovice RepWaterford WildcatsWaterford
BB06Feb 18 20208:00 PMBantam RepSimcoe WarriorsTalbot
AB31Feb 21 20207:00 PMAtom LL # 2Delhi Rockets 2Delhi
PWB37Feb 22 20202:30 PMPeewee LL # 2Burford Coyotes 1Burford
BC19Feb 22 20204:30 PMBantam LLWaterford Wildcats 2Waterford
Feb 23 202010:10 AMMinor NoviceCaledonia Thunder 2HCCC (Almas)
NC13Feb 23 202012:00 PMNovice RepCayuga StarsGaylord Powless Arena
AA30Feb 23 20201:00 PMAtom RepSimcoe WarriorsGaylord Powless Arena
PWB39Feb 25 20207:00 PMPeewee LL # 2Waterford Wildcats 2Gaylord Powless Arena
BC20Feb 25 20208:00 PMBantam LLWaterford Wildcats 2Gaylord Powless Arena
PWB42Feb 26 20206:00 PMPeewee LL # 2Simcoe Warriors 2Talbot
AA10Feb 26 20207:00 PMAtom RepCaledonia ThunderHCCC (Clark)
PWB16Feb 26 20208:15 PMPeeWee RepCaledonia ThunderHCCC (Clark)
MB35Feb 27 20208:00 PMMidget LLWaterford Wildcats 1Waterford
PWC27Feb 27 20208:00 PMPeewee LL # 1Langton LeafsLangton
Feb 29 202011:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 2Hagersville Gaylord Powless Arena
Feb 29 202011:00 AMInitiation Program - Sr. IP # 1Hagersville Gaylord Powless Arena
AC24Feb 29 202012:00 PMAtom LL # 1Tillsonburg Tornadoes 2Gaylord Powless Arena
AB36Feb 29 20201:00 PMAtom LL # 2Norwich KnighthawksGaylord Powless Arena
PWC29Feb 29 20202:00 PMPeewee LL # 1Ingersoll Express 2Gaylord Powless Arena
PWB45Feb 29 20203:00 PMPeewee LL # 2Simcoe Warriors 1Gaylord Powless Arena
BC22Feb 29 20204:30 PMBantam LLBurford Coyotes 2Burford
MB36Feb 29 20205:15 PMMidget LLSimcoe Warriors 1Gaylord Powless Arena
Mar 01 202011:00 AMMinor NoviceCaledonia Thunder 3Gaylord Powless Arena
AB39Mar 02 20206:15 PMAtom LL # 2Tillsonburg Tornadoes 1Tillsonburg (Campbell)
AC26Mar 04 20206:00 PMAtom LL # 1Simcoe Warriors 1Talbot
PWC34Mar 06 20208:15 PMPeewee LL # 1Tillsonburg Tornadoes 3Tillsonburg (Campbell)
Mar 07 202010:30 AMInitiation Program - Sr. IP # 2Waterford Waterford Tricenturena
Mar 07 202010:30 AMInitiation Program - Sr. IP # 1Waterford Waterford Tricenturena
AC28Mar 07 20201:00 PMAtom LL # 1Paris Wolf Pack 2Gaylord Powless Arena
PWC35Mar 07 20203:00 PMPeewee LL # 1Langton LeafsGaylord Powless Arena
BC23Mar 07 20204:00 PMBantam LLBurford Coyotes 2Gaylord Powless Arena
MB41Mar 07 20205:15 PMMidget LLBurford CoyotesGaylord Powless Arena
PWC36Mar 08 202011:30 AMPeewee LL # 1Norwich KnighthawksNorwich
NC18Mar 08 202012:00 PMNovice RepNorwich KnighthawksGaylord Powless Arena
NC20Mar 10 20206:00 PMNovice RepSt. George GeneralsSDCC
Mar 15 20202:10 PMMinor NoviceCaledonia Thunder 1HCCC (Almas)
Printed from sixnationsminorhockey.com on Sunday, January 19, 2020 at 5:30 AM