Gaylord Powless Arena, Venues (Six Nations Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Atom LL # 2
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Atom LL # 1
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Initiation Program - Sr. IP # 1 (2012 & 2013) & Initiation Program - Sr. IP # 3 (2012 & 2013)
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Initiation Program - Sr. IP # 2 (2012 & 2013)
11:00 AM
vs. Langton
Tyke
11:00 AM
vs. Waterford
Peewee LL
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom Rep
1:00 PM
vs. Cayuga Stars
[ABRR16]
Atom Rep
L (2-4)
1:00 PM
vs. Port Dover Pirates
[O-A-C-A-3]
PeeWee Rep
2:00 PM
vs. Ayr Flames
[PWCRR13]
PeeWee Rep
W (7-1)
2:00 PM
vs. Burford Coyotes
[O-P-C-C-2]
Bantam Rep
3:00 PM-4:30 PM
Practice
Bantam Rep
3:15 PM
vs. Aylmer Flames
[BBRR10]
Midget Rep
W (3-0)
4:30 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes
[MARR17]
Velenosi Skills Clinic - Jr.
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Velenosi Skills Clinic - Sr.
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget LL # 2
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Tyke & Initiation Program - Jr. IP (2014)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam LL
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget LL # 1
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Initiation Program - Sr. IP # 3 (2012 & 2013)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Initiation Program - Sr. IP # 1 (2012 & 2013) & Initiation Program - Sr. IP # 2 (2012 & 2013)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom LL # 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL # 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee LL
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Midget Rep
10:00 PM-11:00 PM
Practice
Atom LL # 1
12:00 PM
vs. Langton Leafs
[AB39]
Atom LL # 2
1:00 PM
vs. Ingersoll Express 1
[AC42]
Bantam LL
2:00 PM
vs. Delhi Rockets 1
[BB25]
Midget LL # 1
3:15 PM
vs. Paris Wolf Pack 2
[MA27]
Midget LL # 2
3:15 PM
vs. Langton Leafs 2
[MA32]
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 310102
Novice Rep
12:00 PM
vs. Aylmer Flames
[O-N-WC-A-3]
Novice Rep
12:00 PM
vs. Delhi Rockets
[NCRR17]
Atom Rep
1:00 PM
vs. Delhi Rockets
[ABRR22]
Atom Rep
1:00 PM
vs. Port Dover Pirates
[O-A-C-A-5]
PeeWee Rep
2:00 PM
vs. Plattsville Rage
[PWCRR19]
Bantam Rep
3:15 PM
vs. Hagersville Hawks
[BBRR15]
Midget Rep
4:30 PM
vs. Twin Centre Stars
[MARR25]
Peewee LL
1:00 PM
vs. Ingersoll Express 2
[PWC33]
Bantam LL
2:00 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes 1
[BB27]
Midget LL # 1
3:15 PM
vs. Delhi Rockets
[MA25]
Midget LL # 2
4:30 PM
vs. Waterford Wildcats 2
[MA36]
03040506070809
Initiation Program - Jr. IP (2014)
11:00 AM
vs. Cayuga
Initiation Program - Sr. IP # 3 (2012 & 2013)
11:00 AM
vs. Cayuga
Novice Rep
12:00 PM-1:00 PM
Linked Game Cancelled
Novice Rep
12:00 PM
vs. Aylmer Flames
[O-N-WC-A-5]
Novice Rep
12:00 PM
vs. Plattsville Rage
[NCRR23]
Atom Rep
1:00 PM
vs. Hagersville Hawks
[ABRR28]
PeeWee Rep
2:00 PM
vs. Port Dover Pirates
[PWCRR24]
Bantam Rep
3:15 PM
vs. Simcoe Warriors
[BBRR19]
Midget Rep
4:30 PM
vs. Caledonia Thunder
[MARR33]
Midget LL # 1
9:00 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes 2
[MA26]
Atom LL # 2
7:00 PM
vs. Norwich Knighthawks 1
[AC40]
Peewee LL
8:00 PM
vs. Port Dover Pirates
[PWC36]
Midget LL # 2
9:00 PM
vs. Midget LL # 1
[MA31]
Initiation Program - Sr. IP # 2 (2012 & 2013)
9:00 AM
vs. Caledonia
Initiation Program - Sr. IP # 1 (2012 & 2013)
9:00 AM
vs. Caledonia
Initiation Program - Jr. IP (2014)
10:00 AM
vs. Hagersville
Bantam LL
2:00 PM
vs. Port Dover Pirates
[BB29]
Midget LL # 1
3:15 PM
vs. Paris Wolf Pack 1
[MA28]
Midget LL # 2
4:30 PM
vs. Waterford Wildcats 1
[MA35]
10111213141516
Novice Rep
12:00 PM
vs. Cayuga Stars
[NCRR29]
Atom Rep
1:00 PM
vs. Port Dover Pirates
[ABRR35]
Bantam Rep
3:15 PM
vs. St. George Generals
[BBRR24]
Midget Rep
4:30 PM
vs. Ingersoll Express
[MARR41]
Atom LL # 1
11:00 AM
vs. Paris Wolf Pack 2
[AB38]
Atom LL # 2
12:00 PM
vs. Norwich Knighthawks 2
[AC39]
Midget LL # 2
3:15 PM
vs. Paris Wolf Pack 2
[MA34]
Midget LL # 2
3:15 PM-4:15 PM
Linked Game Cancelled
17181920212223
Initiation Program - Sr. IP # 3 (2012 & 2013)
11:00 AM
vs. Langton
Tyke
11:00 AM
vs. Caledonia
Midget Rep
4:30 PM
vs. Simcoe Warriors
[MARR48]
Atom LL # 1
11:00 AM
vs. Simcoe Warriors 1
[AB37]
Peewee LL
12:00 PM
vs. Port Dover Pirates
[PWC31]
2425262728Mar 01Mar 02
Tyke
11:00 AM
vs. Simcoe
Initiation Program - Sr. IP # 2 (2012 & 2013)
11:00 AM
vs. Port Dover
Midget Rep
4:30 PM
vs. St. George Generals
[MARR55]
Atom LL # 2
12:00 PM
vs. Ingersoll Express 3
[AC41]
Peewee LL
1:00 PM
vs. Ingersoll Express 1
[PWC32]
Bantam LL
2:00 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes 2
[BB26]
Midget LL # 1
3:15 PM
vs. Waterford Wildcats 1
[MA30]
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
Venue Details
Google Maps
Gaylord Powless Arena
1738 - Fourth Line Road , Ohsweken, Ont  N0A 1M0
  • Current Season

    55 - 52 - 7
  • All-Time

    437 - 373 - 71
Other Home Venues
Printed from sixnationsminorhockey.com on Thursday, January 24, 2019 at 12:06 AM